Koniny všude okolo koní
Stránky dvou fešáků - chovných valachů

Středa 9.7.2008

Ta zrůda si na mě přivedla Veve! Takovej podraz! Samozřejmě včera s Kámošem nepřišla, protože Kámoš se hodil marod a nepřijeli. Tak jsem si myslela, že pohoda a strávila jsem den přebíháním ze stáje do ohrady a zpátky, protože střídavé přeháňky nutili Rančera lítat tam a zpátky. No a dneska? Přišla Veve a s Kámoškou se na mě dokonce střídaly! Nejdřív mě Veve držela u huby a povídala nějaké nesmysly - prej uherák se šlehačkou. Byla jsem z toho tak vyvalená, že jsem i zapomněla kopat. A když nohy držela Veve, tak Kámoška dál rozvíjela teorii o uheráku se šlehačkou. Pořád jsem tomu nemohla uvěřít (párkrát jsem cvičně teda nohu vytrhla), až měl Rančer střelky ostrouhaný a natřený dehtem. Ale prej mám kopýtka zdravý.
A zase jsem musela oid sedlo. Tentokrát zase o něco dýl a tentokrát Kámoška zkoušela holeň (no a co), otěže a zkoušela, abych chodila do kruhu. Nejdřív jsem šla na vodítku, pak na lonžce za Lopou, a nakonec jsem musela jen v režiji Kámošky. Párkrát jsme málem nabourali do různých předmětů (zeď, stromy, apod), ale vždycky jsme to nějak vybrali a jeli dál. No a Kámoška samozřejmě hubu od ucha k uchu a stráááášně šťastná. Taky by si mohla najít nějakou jinou zábavu ke štěstí.
A když slezla, tak hned musela nabonzovatt Rančerovi vykousané místo pod hřívou (od Lopy - když říjíme, tak se máme rádi) a jeho nenapadlo nic lepšího, než mi tam nastříkat nějakej humus. Ale sprej žere bílé kobylky (zásadně bílé kobylky), takže je jasné, že jsem se před ním dala obím skokem na úprk. Ale ta důra Kámoška mi visela na uzdečce a docela to ukočírovala. A oni? Smáli se mi!!! Smáli! A Rančer nejvíc. Tohle jim jako nezapomenu!
Vaše chudinka nebohá Lotty
09.07.2008 20:50:14
Lena_Sawyer
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one