Koniny všude okolo koní
Stránky dvou fešáků - chovných valachů

Neděle 12.7.2009

Tak se dnes stalo toho, čeho jsem se obávala. Znovu prifrčel Cowboy, prý teď na dlouhou dobu naposledy, protože celý příští týden stráví v práci. Tak jsem se těšila, že volno, pohodička, ale jak krutě jsem se pletla. Včerejší Cowboyovo: "Připnu ji na lonž, a půjdete spolu krokem." se najednou změnilo na - tak už cváej. V praxi to vypadalo tak, že s námi Kámoška šla zase krokem přes vesnici, na jejímž kraji na mne Cowboy nasedl, klusali jsme po cestě zase k tomu místu, kde je špatně oseto, a kde mne nutí cválat. Dvakrát jsme si procválali sem a tam, když nás došla Kámoška a vyškrábala se na mne. Snažila jsem se hopnout do pole, abych jí dala najevo, že se od ní buzerovat nenechám, ale ta mrcha dostala od Cowboye tušírku a donutila mne na tu cestu. Nejdřív jsme šli krokem a trochu si klusli. Jenže když jsme pak došli ke Cowboyovi a Kámoška se tvářila, že mne zase předá, udělal jí čáru přes rozpočet. Prý: Jen jezdi a už taky cválejte. A tak jsme jezdili a cválali za buzerování Cowboye: "Přilož holeň, pobídni sedem a tušírkou." Nevím, kdo byl víc splavenej, jestli Kámoška nebo já. Ale divila jsem se, protože ona normálně nesnáší, když na ni někdo jěčí, ale od něj si to nechala líbit a dokonce ho poslouchala, takže jsem tím pádem musela poslouchat i já.
Nejhorší na tom všem je, že domů se vrátila na mém hřbetě, strašně pozitivně naladěné s kecama, kterak se jí vrátila chuť k ježdění. Cowboy odjížděl se slovy ke Kámošovi, aby prý dohlédl, abychom jezdili denně. To se mi vůbec nelíbí. Budu muset něco vymyslet, jinak mne čeká práce.
Taky si musím postěžovat, že dnes jsme dostali večeři až za tmy, když se Kámoška s Kámošem vrátili z kina. To se přece nebohým kobylkám nedělá!
12.07.2009 23:43:14
Lena_Sawyer
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one