Koniny všude okolo koní
Stránky dvou fešáků - chovných valachů

Pátek 11.1.2008

Tak Kámoška uráčila dorazit a hned otravovala.

Lotynko, ťu ťu ňu ňu, pojď ke mně… Tak jsem šla, kdyby jako něco na zub, že jo. Jenže Hondy se hned projevil a odehnal mne od ohradníku. Takže jsem se asi s Kámoškou nemohla pořádně pozdravit. Ale pak přišel Rančer a Kámoška nás s Lopou odvedla do boxů… Pak začala otravovat s čištěním, i když jsem měla důležitou práci (spásání podestýlky). A udělala na mne podraz! Naprosto neodpustitelné. Přihalila se s novou provazovou ohlávkou. Zelenou! Chápete to? Zelená!!! Ta mi naprosto nejde k srsti! K mojí dokonalé barvě nejlépe padne červená a nebo modrá, ale Kámoška prohlásila, že než mne ladit do modré, tak mě radši natře na oranžovo. Ale zelená?! To si fakt dovolila dost.

            Samozřejmě mne táhla ven. To určitě. Vyrušena od spásní vynikající podestýlky jsem se zapřela, a že nikam nepůjdu. Ale nakonec mne překecala. Zase venku, kde je hafa bubáků! Šli jsme naštěstí jen kousíček, kde mne nechala pást se. To bylo super. Dobrá, zelená tráva. Akorát důra pořád otravovala, že tam ne, že tam je led, takže se mám pást tam. Ale tak jako nechala jsem se směrovat, hlavně že tráva.

            Po velice krátké chvilce mne zase rvala zpátky. To se mi nelíbilo, takže jsem se začala prát. Já jí dám, tahat mi za ohlávku. A pak to přišlo! Miliony bubáků na všech stranách… Všude. Nejdřív ptáci (žerou koně), pak za náma divnej zvuk holky, která jela s botama, na kterých byla kolečka (ta taky žrala koně). A nejhorší bylo žluté auto, největší koňožrout Lottynek, co jsem  kdy viděla! Kámoška prudila a odmítla mne pustit utéct bubákům. Takže já jsem lítala do kola a Kámoška fuňěla a lítala kolem mě a zase ty keci o ledu. Nakonec se jí teda podařilo nacpat mě domů a nafufňat do boxu. Já vám měla takový strach! Ale dostala jsem pamlsek a pochválila mne, jak jsem statečná (no jak jinak).

Zase jsem dostala vynadáno, že hrabu kopytem před sebe (copak můžu tušit, že chce vyčistit kopyto, když mi šmatá na nohu? Že mi před tím čistila zbylá tři je přeci jedno). Jednou jí za to pořádně nakopnu.

A zítra prý bude otravovat zas. Prej budeme zkoušet přirozenou komunikaci. To jako začne řehtat? Mohla by být zábava.

            Vaše Lotty


 

16.02.2008 19:55:15
Lena_Sawyer
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one