Koniny všude okolo koní
Stránky dvou fešáků - chovných valachů

Sobota 5.12008

Kámoška se dneska přihasila s jinou kámoškou (se svojí ovšem) Veve a jaly se mne trápit!

No, to jako že vážně! Kámoška si přitáhla novou ohlávku (červenou), a prý že mi bude strašně slušet, a bla, bla, bla. Takže se ji na mne snažila narvat. To určitě. Bez mrkve, bez pamlsků a hned mi rvát něco na hlavu… Takže jsem jasně dala najevo, že se mi to nelíbí a nelíbí a líbit nebude! Ale hrubá síla zvítězila a chudinka Lottynka musela mít na hlavě tu podivnou věc. A pak se rozplývali, jak mi to sluší. I když osobně bych řekla, že mi to sluší vždy a všude, mno, ale hádejte se s nima.

            Pak se mi chvilku snažili nasadit deku na záda, což se mi ale vůbec nelíbilo. Nakonec Kámoška usoudila, že cpát to na mne v boxe je fakt blbej nápad a deku uklidila (občas projevuje i docela bystrý úsudek). Ale to nebylo to nejhorší, co si na mne vymyslela. Zase železo do huby (i haha – jsem s nima pěkně zacvičila) a zase ven. Ale jak ven! Sama! Bez Lopy. Bez koníčků! Jak já se bála. Hrozně moc jsem se bála. Všude, za každým rohem, číhal bubák… Taky mě zavedli na jakýsi dvůr, prý abych se schovala před náklaďákem a tam stáli koně. Teda v ohradě, ale byli tam! Samou nervozitou jsem chtěla ze dvora vyhrabat kopytem dlažební kostku, ale odtáhli mne dřív, než jsem to stihla (zrada)… Táhnuli mne tou samou cestou, kudy jsem šla včera s Lopinou, ale pak to střihli přes pole, kde vítr naháněl všemožné bubáky přímo ke mně. Ale snažila jsem se to jako ustát. Cestou jsem cítila koně, tak jsem řvala o pomoc (Kámoška bezdůvodně nadávala, že jí řvu do ucha), ale žádný mi ani neodpověděl! Jsou pěkně nevychovaní! To je skandál.

            Tak ale – nebezpečná akce byla přežita, no… Ale je to nefér. Pořád se někam courat sama, jen s Kámoškou. To je houby stádo.

            A pak teplej boxík a ťuťuňuňu. To já ráda.

            Odpoledne Kámoška i s Kámošem a jejich osobním stádem dvounožců. Stádo přivezlo mrkve a jablíčka, takže všechno odpuštěno.

            A představte si, že stáj pak žrala bílé koně! Takové ušlechtilé koně, jako jsem já! Kámoška ovšem pro to neměla moc pochopení a nakonec mne tam nacpala pod záminkou bylinkového pamlsku (od té doby, co nemám mlíko, musím dbát na postavu víc, než dřív). Tak trochu zrada, ale tak bylo tam seno, takže jsem nakonec skousla i bubáky.

                                               Vaše statečná Lotta


 

Kde je Kámoška?Chmpf. TadyA tak taky trochu zamávat s Kámoškou


Žerou koně vodítka?

 

 

16.02.2008 19:16:02
Lena_Sawyer
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one