Koniny všude okolo koní
Stránky dvou fešáků - chovných valachů

Pátek 29.2.2008

Dneska slejvák, hnusný počasí.

Bavila jsem se tím, že jsem se ze sebe snažila udělat zebru. To se musíte válet v přesných intervalech, aby vám na hřbetě a nohou vznikly krásné, černé pruhy. Obzvláště nohy se mi povedly. I Kámoška to docenila, protože na mě zůstala chvíli zírat a nepronesla jediné slovo (ona totiž mluví pořád a hodně nahlas). Ale pak si došla pro kartáče a minimálně hodinu mě čistila v ohradě, až zničila všechny mé pruhy! Dokonce i ty od hnoje na zadku. A já si s nima dala takovou práci...

Vůbec byla dneska na to čištění nějak ulítla. Rejžáka (irskej vlkodav) česala taky alespoň půl hodiny. Čekala na Rančera, kterej odfrčel kamsi na nákupy, ale ten se ne a ne vracet, tak sebrala odvahu (!!!) a zavedla mne do kruhovky. Sama. Kdybych jí (omylem) kopla do hlavy, tak to nikdo ani nezjistí. No, myslela jsem, že jsem od minula svou techniku vypilovala, ale Kámošce hráblo, a když jsem se před ní stavěla na zadní, tak se mi jednom smála a klidně mě poslala na kruh! Taková nehoráznost. Ani skákání po ní nepomohlo. Tak jsem musela já, chudinka ubohá běhat. A pak dělala takovou zvláštní věc. Běhám, běhám, Kámoška mne posílá zpátky do prostřed, mazlí se a najednou my přišla jako nejúžasnější tvor pod sluncem. Něco mě nutilo za ní pořád chodit, couvat s ní. Byl to zvláštní pocit. Ale trval jen krátce, a pak jsem zase musela běhat dokola..
            Po běhání se Kámoška zdekovala sbalit si, ale volal jí Rančer, ať chvilku počká, že za chvilku přijedou, tak se odběhla mazlit se Shadowem (on jí totiž hrozně žere a ona jeho taky), pak přijel Rančer a zašli do baráku. No, a co má dělat chudinka bílá kobylka, když se nudí v ohradě? Ano! Vyrábění pruhů!
            Tentokrát Kámoška moje snažení nedocenila. Vypadala docela vztekle. No a co? Kdyby netrapčila s čištěním, tak by se nemusela vztekat.
            Slušně se rozpršelo, tak jsem čekala, že se půjde domů (máme vystláno pilinami. Supr se v tom válí a krásně to voní), ale Rančer začal něco o novinkách a točením provazu na zadek a zase mě narval do kruhovky! Chápete to? Zase! Podruhý! A začal se mnou dělat nesmysly. Myslel si, že když mi bude točit provazem na zadek, tak se zastavym a nastavym do pózy, do jaký chce on. Ale copak to může kobylka pochopit? Nemůže? Tak jsem se plašila a běhala a vrhala na Kámošku vyčítavý pohledy (stejně, kdo za to může? Ona). Ale tak nakonec jsem to Rančerovi párkrát udělala, aby měl radost a pustil mě domů. Stejně jsem byla celá mokrá. Chudinka já.

06.03.2008 20:56:48
Lena_Sawyer
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one